Kde stojíte při prezentaci?

Dnes Vám přinášíme další tip k prezentaci. Zamysleli jste se někdy nad tím, kde stojíte při prezentaci? Kde je flipchart nebo plátno, na které promítáte Powerpointové prezentace?


To, že je nemístné stát zády k publiku nebo aby byl přednášející blokujícím prvkem mezi posluchači a plochou, na kterou je promítáno by mělo být jasné, i naprostému začátečníkovi v prezentaci, ale napadají Vás nějaké další tipy, ohledně umístění prezentátora?

Co takhle třeba, když prezentující něco ukazuje na flipchartu a musí se k tabuli otočit, či něco na ni kreslit. Má u toho mluvit a popisovat co dělá, i přesto že je zády k publiku nebo by měl přestat mluvit a čmárat beze slov?

Názory se různí, ale jelikož jsme aktivně prezentující, kteří aktivně skupině posluchačů sdělují své názory a obsah prezentace, jsem sto, že prezentující by měl mluvit, přestože je k posluchačům zády. Může to vypadat zvláštně, jako by prezentující mluvil k flipchartu, než k posluchačům, ale neustále se sedícími udržuje vazbu a kontakt, což je základem aktivní prezentace.

A jak stojíte při prezentaci Vy? Mluvíte, pokud jste zády k publiku a čmáráte na flipchart nebo kreslíte beze slov?

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak prezentovat se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.