Prezentuji, jak nejlépe dovedu

Už to je 5 měsíců, co aktivně prezentujeme a shodou náhod, nám bylo umožněno prezentovat i jinde než v Ronnieho BPP. První jsme měli tiskovku pro novináře, pak jsme vystupovali v televizi, dělali rozhovory nejen do rádií, ale i tištěných médií. Z kluků, co se jim svíral žaludek a stahovali půlky, když měli něco prezentovat, jsme se  stali chlapi, co umí v klidu a věcně mluvit a ještě u toho nějaký ten vtip prohodit.

Bezpochyby nám všem pomohlo pravidelné aktivní prezentování, kde pravidelně prezentujeme, zkoušíme „vychytávky“ v prezentaci a hledáme, co by šlo udělat lépe. Mne osobně hodně v prezentacích posunula, jedna myšlenka nebo lépe postoj, o který se s Vámi rád podělím.

Často si připomínám životní postoj, který zmínil Jan Bím na jeho semináři: „Dělám vše, jak nejlépe dovedu, ani lépe ani hůř.“ Poté nelze nikdy v životě říct: „zklamal jsem či nedokázal jsem to.“ Dělal jsem jak jsem nejlépe dovedl a v dané situaci s dosavadními zkušenostmi, jsem dal ze sebe maximum.

Výše zmíněný postoj, jsem si upravil pro účel prezentace: „Prezentuji, jak nejlépe dovedu, ani lépe ani hůř.“ Tento přístup, mi pomáhá dosáhnout vnitřního klidu a zaměření svých myšlenek na prezentaci a ne na okolní rušivé elementy či myšlenky, které vychylují mou pozornost někam jinam, než na samotnou prezentaci.

S jakým postojem(mindsetem) přistupujete k prezentaci Vy?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak prezentovat, Jak se zlepšit v prezentaci se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.