Prezentace – Obsah je král?!

Přestože jsme aktivně prezentující a správní chlapi, jsme taky od přírody v některých věcech líní a nikomu se nám nechtělo doma připravovat, tak jsme jako téma zvolili improvizace. Prostě si vyber téma a bez přípravy mluv.


Většina lidí, co se rozvojem prezentačních dovedností zabývá, nám na to řekla, že jsme začali tím nejsložitějším, že tím většinou kurzy prezentací končí, tak proč s tím začínáme?

Z počátku to byla lenost a nedostatek času, se na prezentaci připravit, ale časem nám došlo, že se potřebujeme primárně zkrotit naší kobru strachu  – strach z prezentace.

Prvotním cílem bylo se při prezentaci otrkat, nestydět se, nezasekávat se, prostě dokázat mluvit před lidmi uvolněně a bez ostychu – odstranit strach z mluvení před lidmi.

A tak jsme improvizovali, losovali témata a neustále prezentovali. Nejdůležitější bylo odhodlat se a jít prezentovat a to ne jednou či dvakrát za seminář, ale třikrát, pětkrát, nkrát. Prostě zkoušet, pilovat, otevřít pusu na kameru a mluvit na určité téma. Důležité bylo, aby to bavilo jak prezentujícího, tak posluchače. (Komenský by zamáčkl slzu kdyby viděl naši školu hrou 🙂 ).

Po čase jsme se dostali do fáze, kde se postavit před lidi a mluvit, už není takový problém, ale obsah našich řečí je takový neslaný, nemastný a tak jsme se rozhodli, že posuneme naše semináře dál a zaměříme se na obsah. Na poselství prezentace, nosnou myšlenku, koncept a obsah a posluchači budou mít prostor se vyjádřit, co by šlo udělat lépe, aby byla informace věrohodně a zábavně předána.

Po tomto brainstormingu si nelze nepoložit otázku – Jak na obsah prezentace?

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak prezentovat se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.