5. tipů k tréninku gest a řeči těla při prezentaci

Cílem prezentace je sdílet informaci či sdělení s posluchači. K tomu lze použít i řeč těla (často se i v češtině používá termín body language) a gesta. Stejná informace prezentovaná při různé řeči těla, může být všelijak interpretovaná. Už jen to, je li Vaše „body language“ otevřená (ruce od sebe, otevřené dlaně – jsem tady pro Vás)  či uzavřená (překřížené ruce držené nad pasem, tělo zakloněno směrem od publika – moc se mi nechce Vám něco říkat, ale když musím) dává jiný podtext celému sdělení prezentace.

Na posledním semináři jsme se zaměřili na trénink gest a řeči těla a podělíme se s Vámi o pět tipů, jak se zlepšit v gestech a řeči těla při prezentaci:

1. Mějte otevřenou řeč těla, netvořte bariéru mezi Vám a posluchači skříženýma rukama před sebou.

2. Veškerá gesta dělejte nad úrovní pasu, zde posluchač směřuje veškerou pozornost.

3. Vyzkoušejte si prezentaci o něčem dynamickém (práce, sport, apod.) a veškeré aktivity názorně předveďte. Pobavíte sebe i okolí a ještě se něco naučíte.

4. Používejte teatrální gesta. Vám to může přijít moc přehnané a přehrávané, ale diváci a pak i vy na kameře dokážete teprve posoudit, zda li to bylo přehnané či ne. A většinou je to akorát.

5. Některá gesta, nejsou do daného kontextu úplně vhodná 🙂 (viz Zaorálek a jeho zdvihnutý prostředníček na fotce)

A hlavně se nebojte experimentovat a zkoušet, úspěch se dříve či později dostaví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak prezentovat, Jak se zlepšit v prezentaci se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.