2 tipy k prezentaci od Evžena Cekoty

Evžen Cekota mne inspiroval, jak zlepšit svou prezentaci a dnes popíšu dvě zajímavé myšlenky, které jsem si od něj odnesl.

A) Je důležité vypnout mozek. Být v přítomném okamžiku, mít focus jen na prezentaci, flow se dostaví sama. Občas je těžké se ne prezentaci rozmluvit a je to často dáno tím, že mi už dávno mluvíme, ale ne na hlas. Pro sebe, ve své hlavě.

Mozek není procesor s duálním jádrem, dokáže pouze naráz vědomě interpretovat jednu myšlenku.  A pokud už si pro sebe ve své hlavě mluvíme, nelze začít současně mluvit i nahlas.

Je třeba ztišit vnitřní hlas. Viz. toto video http://www.cekota.com/video/jak-se-zbavit-tremy-video

B) Další aspekt, který Cekota zdůrazňuje je mindset prezentátora, tedy vnitřní nastavení přednášejícího. Usměrnit tok myšlenek správným směrem. A s mindsetem – Chci se bavit a zároveň ostatní pobavit, nelze mít špatnou prezentaci.

S jakým mindsetem přistupujete k prezentaci vy?Příspěvek byl publikován v rubrice Jak prezentovat. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.