Komfortní zóna

První Bíbrova prezentace. Mluvil jsem o komfortní zóně, popsal zhruba o co se jedná a jak je důležité ji rozšiřovat. Následují zápisky, které jsem si udělal při přípravě na prezentaci.

Co je to komfortní zóna?

Komfortní zóna je oblast, kde to dobře známe, kde se cítíme bezpečně a kde přesně víme, co máme dělat.

Jakmile se dostaneme mimo tuto zónu, začneme se cítit nepříjemně anebo alespoň nejistě. I lidé, kteří jsou přirozenými objevovateli a milovníky nových věcí, cítí určitý neklid a vzrušení, když se dostanou za hranice své komfortní zóny. [zdroj]

Jedná se o pomyslnou bublinu obklopující každého jedince. [zdroj]

Komfortní zóna se zmenšuje

Komfortní zóna je bublinaKomfortní zóna má tendenci se zmenšovat. Pokud zůstaneme u znázornění zóny jako bubliny, která je kolem nás, tak můžeme říct, že z bubliny uchází vzduch. Neustále se vyfukuje.

Pokud si nebudeme neustále rozšiřovat komfortní zónu, tj. dofukovat svou bublinu, nakonec budeme v tak malé bublině, že nám bude nepříjemné naprosto všechno včetně základních věcí, jako je nakupování potravin.

Lidé, kteří zanevřou na svět a zavírají se doma sami, prohrávají boj se svou bublinou a nejsou nakonec schopní normálně komunikovat ani s kamarády.

Důležitost rozšiřování komfortní zóny

Nafukujte svou bublinu

Takže naše bublina je čím dál menší a menší, když nedofukujeme. Stále se vyfukuje a vyfukuje. Co se stane? Budeme nakonec v tak malé bublině, že nám to nedovolí ani se hlasitě uprdnout.

Čím větší bublina, tím větší životní prostor. Čím větší životní prostor, tím větší životní pohoda a schopnost užívat si života bez stresu a s radostí.

Buďme všude jako doma v obýváku

Cílem je cítit se všude tak pohodlně, jako kdybychom byli doma v obýváku. Je to delší proces, ale je to možné a to uvolnění, které se dostaví, je k nezaplacení.

Podpora mužství

Všichni se shodnou, že spokojený muž znamená CHLAP.

Náš vnitřní muž, naše hluboké mužské  já, má rádo dobrodružství a objevování. Každý z nás je dobrodruh. Pokud svého dobrodruha utlumíme, staneme se slabochem. A muž je jako slaboch nespokojený a nešťastný.

Náš vnitřní chlap chce mít prostor, chce být ve velké bublině.

Jak si rozšiřovat svou komfortní zónu

Není to nic složitého. Jde o věci, které jsou každý den kolem nás.

Cokoliv, co je nám nepříjemné, bychom měli každý den udělat.

Rozšiřování komfortní zóny by měla být každodenní činnost.

Každý den udělat aspoň něco, čím si dofoukneme bublinu. Cílem je dofukovat víc, než jak se vyfukuje.

Cestování

Cestování do cizích zemí, tj. mimo domov, je velmi dobrý způsob rozšiřování komfortní zóny.

Oslovování holek

Zábavné a účelné. Každý má rád holky, tak proč s nimi jen tak nemluvit?

Prezentování před lidmi

  • Většina lidí má strach z prezentování před lidmi. Já jsem toho zářným příkladem.
  • Nevím, kde se to bere, protože na logické úrovni naprosto chápu, že mi to může být jedno a že pokud budu uvolněný, budu i krásně prezentovat. Je to paradox, protože ačkoliv to vím, tak čím víc se soustředím na uvolnění, tím víc jsem nervózní.
  • Většina lidí se bojí prezentování před lidmi víc, než vlastní smrti. Je to skvělý způsob rozšiřování komfortní zóny, dofukování bubliny.

Mluvení s lidmi

Kdykoli jsme v situaci, že bychom mohli začít s někým mluvit, udělejme to. Prostě jen tak.

Dofukujte svou bublinu, svůj životní prostor!


Příspěvek byl publikován v rubrice Jednotlivé prezentace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.