O projektu Aktivní prezentace

Proč tento projekt vzniknul?

V této první prezentaci, jsem shrnul základní idee a myšlenky tohoto projektu. Aktivní prezentace vznikly z naší touhy se naučit prezentovat. Většina lidí kolem mne se zabývá rozvojem osobnosti a každý den dělá alespoň malý krok k tomu, aby byli lepší než den předchozí.  Naučili jsme se už kde co, ale umět prezentovat moc lidí kolem nás neumí.


A tak jsem se rozhodl, dát par lidí dohromady a začít se učit prezentovat. Jak moc nám to jde či nejde, ať posoudí každý sám. Já sám jsem s prezentací před lidmi bojoval a vlastně i pořád bojuju, ale teď nejen ve své hlavě, teď již aktivně každou středu od pěti hodin 🙂

Cíle projektu

Cílem projektu je se naučit aktivně mluvit před lidmi. To znamená, nejen si něco před lidmi odvykládat, ale mluvit tak, aby bavení bylo zábavou nejen pro přednášejícího, ale i posluchače. Taky se chceme naučit být v klidu při prezentaci, zvládat nervozitu, která se tu a tam objeví. A nakonec rozvíjet sebe sama a „nalézt lásku k prezentaci“.

Klademe důraz především na pozitivní přístup (preferujeme feedforward, před kritikou) a multifunkčnost přednášek, tedy vyzkoušet si/umět různé typy prezentací.

Témata přednášek

– prezentace o odborném tématu, kterému rozumíme, pro laiky v angličtině (diplomka, apod.)

motivační speech (vydělávání peněz, svádění žen, následování svých snů, apod.) ala TED.com

obchodní prezentace (Bíbr povykládá, proč si u něj máme koupit web apod.)

obhajoba nepříznivých výsledků (nesplněné cíle, propad akcií firmy, apod.)

práce s hlasem (možno přizvat externího lektora)

práce s emocemi (NLP)

Další akce

Prezentaci jsem zakončil dalšími nápady, co bychom mohli dále dělat, kam směřovat, apod. Dohodli jsme se na tvorbě tohoto webu a Ronny obstaral kameru. Takže první amatérské záběry budou brzy zveřejněny a máte se na co těšit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Jednotlivé prezentace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.