O projektu Aktivní prezentace

Proč tento projekt vzniknul?

V této první prezentaci, jsem shrnul základní idee a myšlenky tohoto projektu. Aktivní prezentace vznikly z naší touhy se naučit prezentovat. Většina lidí kolem mne se zabývá rozvojem osobnosti a každý den dělá alespoň malý krok k tomu, aby byli lepší než den předchozí.  Naučili jsme se už kde co, ale umět prezentovat moc lidí kolem nás neumí.


A tak jsem se rozhodl, dát par lidí dohromady a začít se učit prezentovat. Jak moc nám to jde či nejde, ať posoudí každý sám. Já sám jsem s prezentací před lidmi bojoval a vlastně i pořád bojuju, ale teď nejen ve své hlavě, teď již aktivně každou středu od pěti hodin 🙂

Cíle projektu

Cílem projektu je se naučit aktivně mluvit před lidmi. To znamená, nejen si něco před lidmi odvykládat, ale mluvit tak, aby bavení bylo zábavou nejen pro přednášejícího, ale i posluchače. Taky se chceme naučit být v klidu při prezentaci, zvládat nervozitu, která se tu a tam objeví. A nakonec rozvíjet sebe sama a „nalézt lásku k prezentaci“.

Klademe důraz především na pozitivní přístup (preferujeme feedforward, před kritikou) a multifunkčnost přednášek, tedy vyzkoušet si/umět různé typy prezentací.

Témata přednášek

– prezentace o odborném tématu, kterému rozumíme, pro laiky v angličtině (diplomka, apod.)

motivační speech (vydělávání peněz, svádění žen, následování svých snů, apod.) ala TED.com

obchodní prezentace (Bíbr povykládá, proč si u něj máme koupit web apod.)

obhajoba nepříznivých výsledků (nesplněné cíle, propad akcií firmy, apod.)

práce s hlasem (možno přizvat externího lektora)

práce s emocemi (NLP)

Další akce

Prezentaci jsem zakončil dalšími nápady, co bychom mohli dále dělat, kam směřovat, apod. Dohodli jsme se na tvorbě tohoto webu a Ronny obstaral kameru. Takže první amatérské záběry budou brzy zveřejněny a máte se na co těšit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Jednotlivé prezentace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.