Long term relationship with organic chemistry

Zadání druhé prezentace bylo mnohem obtížnější, než na první pohled vypadalo. Připravit si prezentaci o něčem odborném pro laiky v angličtině a ještě k tomu použít powerpointovou prezentaci.


Vykládal jsem o své neopětované lásce k vědě. O Albertu Hoffmanovi, který mne svou knihou LSD mé problémové dítě inspiroval do studia chemie. Jak se celé mé vědecké bádání točilo okolo fluoru, ať už u korozních účinků fluoru na titan či pozdějí u syntézy fluorovaných škorpionátů.

Po teoretickém úvodu a základech do studia organické chemie, kde jsem vysvětlil a názorně na Ronnym ukázal pojmy jako konformery a stereochemie, jsem přešel k hlubšímu předání znalostí organické chemie populárně zábavnou cestou.

Dále jsem se zmínil o stáži v Glasgow a místním zajímavém vědeckém projektu na katedře organické chemie. Pak něco málo prezentoval o kvantově-chemických výpočtem a uskálích této nerdí práce.

Na závěr jsem zhodnotil mou vědeckou kariéru a objasnil, proč jsem se vědu opustil a přesměroval svůj zájem ze zkumavek na lidi.Příspěvek byl publikován v rubrice Jednotlivé prezentace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Page not found

Error 404

We’re sorry to inform you but the page you’re looking for no longer exists. It was a good page. Maybe even a great page. It was probably eaten by a troll. It will be missed.