Long term relationship with organic chemistry

Zadání druhé prezentace bylo mnohem obtížnější, než na první pohled vypadalo. Připravit si prezentaci o něčem odborném pro laiky v angličtině a ještě k tomu použít powerpointovou prezentaci.


Vykládal jsem o své neopětované lásce k vědě. O Albertu Hoffmanovi, který mne svou knihou LSD mé problémové dítě inspiroval do studia chemie. Jak se celé mé vědecké bádání točilo okolo fluoru, ať už u korozních účinků fluoru na titan či pozdějí u syntézy fluorovaných škorpionátů.

Po teoretickém úvodu a základech do studia organické chemie, kde jsem vysvětlil a názorně na Ronnym ukázal pojmy jako konformery a stereochemie, jsem přešel k hlubšímu předání znalostí organické chemie populárně zábavnou cestou.

Dále jsem se zmínil o stáži v Glasgow a místním zajímavém vědeckém projektu na katedře organické chemie. Pak něco málo prezentoval o kvantově-chemických výpočtem a uskálích této nerdí práce.

Na závěr jsem zhodnotil mou vědeckou kariéru a objasnil, proč jsem se vědu opustil a přesměroval svůj zájem ze zkumavek na lidi.Příspěvek byl publikován v rubrice Jednotlivé prezentace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.